Bölgesel Amatör Lig Başkanlarından TFF’ye Ortak Tepki

Bölgesel Amatör Lig kulüp başkanları, BAL’ın ertelenmesinden dolayı yaşanan mağduriyetlerini dile getirmek için bir araya geldi.

Klasspor Tv’den canlı olarak yayınlanan programda 266 kulübün başkanı/temsilcisi Başkent’te toplanıp TFF’nin BAL’ı ertelemesini protesto etti. Toplantıda tüm başkanlar ile kulüpler ortak duruş sergileyerek Bölgesel Amatör Lig’in yeniden ertelenmesini, sert bir dille eleştirerek TFF’yi vermiş olduğu karardan geri döndürmeye çalıştı.

Toplantıda Kayseri EMAR Grup FK Başkanı Emre Arıkan söz alarak şu cümleleri sarfetti;

“Burada BAL Başkanları olarak toplanma sebebimiz, 9 bin öğrenci kardeşlerimiz adına konuşuyoruz. Evlerinde büyük bir özveri ile bekleyip antrenman yapan futbolcular adına konuşuyoruz. Bize ertelenme değil, maçlarımızın başlamış olduğunu gösteren bir fikstür istiyoruz. 31 Aralık’tan bu yana kadar yapılan maceranın sesini duyurabilirsek ne mutlu. Artık sesimizi duyuracağımız tek nokta Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Cumhurbaşkanımız. Cumhurbaşkanımızın sözünün geride kalmayacağını düşünüyoruz. Bu liglerin başlayacağını söylüyorum buradan. Bölgesel ligler olmazsa üst ligler olmaz. Öncelikle korona virüs salgınını biz de kabul ediyoruz. Burada virüs sadece bölgesel amatör ligde mi var bu sorunun cevabını arıyoruz. Salon sporları devam ederken neden bölgesel lig devam etmiyor bunun cevabını istiyoruz virgül değil nokta cevaplar istiyoruz. Bizim futbolcu kardeşlerimiz evlerinde beklerken tek geçim kaynağı futbol olduğunu unutmasınlar.

Yaklaşık 50 bin kişiye seslenen platformun lideriyiz. Önce spor önce sağlık diyoruz. Verilen karardan dönülmesini bekliyoruz 24 -25 Nisan ya da 1 – 2 Mayısta başlanmasını net şekilde taahhüt ve beyan istiyoruz. Aksi takdirde mayıs sonuna ertelenecek olursa sporcu sağlığı için uygun değildir. Bizim buradaki amacımız bu sektör 100 binin üstünde bir sektör, burada yapılması gereken net bir cevaptır, federasyonun cevaplarından bıktık. Artık üst makamlardan cevap bekliyoruz. Futbolcu kardeşlerimizin geleceği için istiyoruz. Futbol olmazsa, turizm olmaz hiçbir şey olmaz, futbol evrenseldir. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir