Kadınlarda Kupanın Sahibi Kastamonu Belediyesi

2021-2022 Hentbol Sezonu Kadınlar Türkiye Kupası şampiyonu, finalde Konyaaltı Belediyesi’ni 34-30 mağlup eden Kastamonu Belediyesi oldu.

Ankara THF Spor Salonu’nda düzenlenen Dörtlü Final’in final maçını Mehtap Şimşek ile Pınar Ünlü Hatipoğlu hakem ikilisi yönetirken, başa baş mücadele ile geçen karşılaşmanın ilk yarısını Kastamonu Belediyesi 18-15 önde kapadı. Maçın ikinci yarısında farkı koruyan Kastamonu Belediyesi, ikinci kez Türkiye Kupası şampiyonluğu kazandı.

Final maçına takımlar, “Baş Tacı Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun” pankartı ile çıkarken; THF Başkanı Uğur Kılıç, THF Başkanvekili Kenan Gökmen ve THF Yönetim Kurulu Üyesi Şirin Mine Kılıç, oyuncular ve maçın hakemlerine karanfil takdim etti.

Final maçının ardından düzenlenen törende Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu Kastamonu Belediyesi GSK’ya kupası ve madalyaları THF Başkanı Uğur Kılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ve Kastamonu Ak Parti Milletvekili Hakkı Köylü tarafından takdim etti. İkinci olan Konyaaltı Belediyesi’ne ise madalya ve şiltini THF Başkanvekili Kenan Gökmen ve THF Yönetim Kurulu Üyesi Şirin Mine Kılıç verdi.

Kadınlar Türkiye Kupası Dörtlü Final’de ‘En Değerli Oyuncu’ seçilen Jovanka Radicevic’e, Zeki Pehlivan ödülünü verdi. Ayrıca Radicevic’e HDI Sigorta da hediye çeki verdi.

Türkiye Kupası’nda daha önce dört kez final oynayan Yenimahalle Belediyesi SK, iki kez (2015, 2017) kupayı kazanma başarısı gösterdi. Üç kez final oynayan Kastamonu Belediyesi bir kez (2021) kupayı müzesine götürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir