Kayserispor Aradığı Nakiti Oyuncu Satışından Bulacak!

Kayserispor, bir taraftan FIFA’nın vereceği kararı beklerken bir tarafatan da tahta açılırsa kurulacak kadro için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu sezon takımının ligde kalmasında önemli rol oynayan kaleci Bilal Bayazit, transferin gözdesi haline geldi. Hem Türkiye’den hem de yurt dışından birçok önemli kulüp, Bayazit’i kadrolarına katmak için teklife hazırlanıyor.

23 yaşındaki file bekçisinin Sarı-Kırmızılı takımla 2 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

TRABZONSPOR VE GALATASARAY DEVREDE

Bilal Bayazit’in Süper Lig’deki başarısı, özellikle Trabzonspor ve Galatasaray’ı cezbediyor. Trabzonspor’un, genç kaleci için teklif yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Karadeniz temsilcisinin Uğurcan Çakır’ın takımdan ayrılma ihtimaline karşı Bilal kozunu oynamak istiyor. Bunun yanı sıra, Galatasaray da aynı plan içinde yakın takipte. Sarı-Kırmızılı takımda da Fernando Muslera’nın yaşının ilerlemesi ve olası sakatlığından dolayı, Bilal Bayazit’i transfer listesine aldığı ileri sürüldü.

MANCHESTER UNİTED’IN YAKIN TAKİBİNDE

Bilal Bayazit’e ilgi, Galatasaray ve Trabzonspor ile sınırlı kalmıyor. Bilal, sadece Türkiye’den takip edilmiyor. Geçtiğimiz ay içinde de yazdığımız gibi İngiltere Premier League’in dev kulübü Manchester United’ın da genç kaleciyi takip ettiği iddia ediliyor. Dünya devinin Altay Bayındır’dan memnun olmadığı biliniyor. Bayazit’in, gösterdiği performansla Avrupa’da Manchester United’ın yanı sıra başka kulüpler de olduğu konuşuluyor. Yetenekli kalecinin talipleri gün geçtikçe artıyor.

BAŞKAN ALİ ÇAMLI NE DEMİŞTİ?

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Bilal Bayazit’i takımda tutma konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor. Transfer yasağı nedeniyle genç kaleciyi bırakmak istemeyen Başkan Çamlı, aynı şekilde tüm futbolcularını kadroda tutmayı planlıyor. Bilal Bayazit ise Kayserispor’da mutlu olduğunu, fakat sezon sonu Başkan Ali Çamlı ile yeniden görüşerek geleceğine karar vereceğini açıklamıştı.

REKOR PERFORMANS

Bilal Bayazit, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla rekor kırmıştı. Süper Lig’de 35 maçta 51 gol yiyen genç kaleci, buna rağmen toplamda 137 net kurtarış yaparak adını altın harflerle yazdırmıştı. Bu başarılı istatistikler, her ne kadar da A Milli takım için dikkat çekmese de genç kalecisinin klasını gözler önüne serdi.

EN AZ 7 MİLYON EURO

Kayserispor’un eski yöneticisi Mustafa Tokgöz, sezonun sonlarına doğru, transferin gözde ismi Bilal Bayazit için, ‘En az 7 milyon Euro’ şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. Bilal’in, 7 Milyon Euro’ya satılması durumunda tüm borçların sıfırlanması söz konusu. Genç eldivenin kaderi İsviçre Federal Mahkemesinden çıkacak karara bağlı. Bakalım neler yaşanacak?

Kaynak: Kayseri Anadolu Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir