“Kayserispor’da 4 Haftalık Süreç Tam Bir Hayal Kırıklığı”

Futbol Arena Kayserispor muhabiri Abdulkadir Paslıoğlu, Kayserispor’un durumu ve Hikmet Karaman’ın tercihlerini kaleme aldı.

Kayserispor, mutlak suretle kazanması gereken Karagümrük maçından eli boş döndü.

Daha 1 ay önceye kadar üst sıralar, Avrupa hayalleri kurulurken gelinen noktada; “Acaba sıkıntı yaşanır mı? Alt sıralarda kim ne yaptı” durumuna gelindi.

“ÖNEMLİ BİR PROBLEM”

Kabul edelim ki; son 4 haftalık süreç tam bir hayal kırıklığı. Evet zorlu bir fikstür ve sakatlıklar vardı…

Ancak her ne olursa olsun; başkan Berna Gözbaşı ve yönetiminin maddi-manevi olarak önemli fedakarlıklar gösterip kurduğu bu geniş kadronun 4 maç üst üste kaybetmesi önemli bir problem…

Hele ki öne geçilip, skor avantajı elde edilen maçlarda bu mağlubiyetlerin yaşanması çok daha üzücü.

Maalesef oldu. 

Artık önümüze bakmamız gerekiyor. 

Milli ara umarım toparlanma süreci açışından faydalı olur. 

Tercih edilen maç kadroları ve değişiklikler ile ilgilide bir çok değerlendirme yapılabilir. Ancak şu konuya özellikle değinmek gerekiyor. Bertolacci ve Abdulkadir’in maç performansları istenilen seviyede değilken, devamlı olarak ilk 11’de tercih edilmeleri takım açısından ciddi bir dezavantaj teşkil ediyor.  Hal böyle iken bu ikilinin sonradan oyuna dahil olması belki çok daha faydalı olabilir.

Kaleci tercihi noktasında da evet Bilal geleceğimiz, önemli katkılar alıp, Doğan gibi Avrupa’ya göndereceğimiz bir yetenek. 

Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında da gösterdiği performansla potansiyelini ispatladı. Gelecek adına umut verdi. Ancak son haftalarda belki yaşadığı Covid sürecinin de etkisiyle performansında düşüş var.

O yüzden kaleyi Lung’un devralması gerekir diye düşünüyorum.

Karagümrük maçında sol bek bölgesi için de yapılan tercihler de gerçekten şaşırtıcı oldu. Sakatlığı olmayan Yasir Subaşı, kadroya bile dahil edilmezken; asist anlamında en çok katkı aldığımız sağ bek Onur Bulut ve kanat Cardoso’nun o bölgede denenmesi maç içerisinde belki de tüm dengeleri bozdu. Bir kaç hatayla oyuncu gözden çıkartılıyorsa, sahaya sürecek 11 bulamayız…

Kaynak: https://kayserispor.org/

One thought on ““Kayserispor’da 4 Haftalık Süreç Tam Bir Hayal Kırıklığı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir