Mehmet Demirkol Fenerbahçe’yi Değerlendirdi

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’nin 5-2 kazandıkları Alanyaspor mücadelesini Fanatik gazetesinde kaleme aldı.

Alanya’nın kaleciden itibaren ayağa pasla oyun kurma ve öne çıkan Fenerbahçe savunmasının arkasına direkt ve hızlı inme planının avantajları vardı ama dezavantajları daha fazla oldu. Mesut’un, Serdar’la kurduğu yakın ve başarılı bağın etrafına Rossi ve Osayi’nin yanı sıra orada saha ikilisi de katıldı. Mesut en iyi maçlarından birini oynadı. Rossi belki kariyerinin en iyi maçlarından birini. Eğer son vuruş kalitesi biraz daha yüksek olsa ilk yarıdan fark açılabilirdi. Farioli’yi bu yolu tercih ettiği için çok eleştirmesem de bu oyunu santrforsuz oynamaya çalışmak oldukça riskliydi. Hele de dün gece olduğu gibi geçmenin çok zor olduğu Altay kaledeyken. İkinci yarıda daha çok rakip yarı alanda oldular. Oyunu genişlettiler ve Fenerbahçe’nin zayıf karnı olan sağ kanadından, Ozan’ın pek dolduramadığı yerden daha net bir üretim yaptılar.

Arda başka…

Ancak bu onlar için yeterli olmadı. Bu kez de Fenerbahçe’nin özellikle sevdiği geçiş oyununda önce Rossi sonra Arda yıldızlaştı. İsmail hocayı bu iki oyuncuyu kullanış şekli sebebiyle ayrıca kutlamak lazım. Rossi satışı iyi olmayan ama akıcı bir futbol oynadığınızda çok kullanışlı. Hep doğru koşuları atıyor. Değerlendirebilirseniz, onu alarsanız çok değerli. Arda ise başka tabii. Dolduruşa gelip onu sürekli sahaya sürmek yerine en doğru şekilde yavaş yavaş kullanıyor. O da karşılığını veriyor. Sabırlı olmak lazım. Zaten zirveyi bulması çok uzun zaman almayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir