“Namağlup Lider Trabzonspor”

Spor yorumcusu Muammer Özdemir, Trabzonspor’un sahasında Gaziantep FK’yı 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

“Dün yakın hasta Trabzonsporlu bir kardeşimle görüştüm.

Tabi ki konu Trabzonspor’du. Bir kaç endişemiz vardı. Birincisi 24 maçtır yenilmeyen takım olmamızın çok dillendirilmesi, bir rekor çok dillendirilse illaki o rekor bir yerde çakılır. Birinci endişemiz bu ikincisi ise Erol Bulut Alanya travması malum iki sezon önce Alanya’da bıraktığımız üç puan

Kapalı oyunla karşılaşacağımızın barizdi. Nitekim de öyle başladı. İlk 15 dakika da oyun bu ritimdeydi. Çıkamayan Trabzonspor hızlı hücum arayan Gaziantep FK, futbolda ki sihirli dokunuş her maçta önünüze gelmez Abdülkadir’in önlenemez performansı dün akşam sihirli vuruşuyla kendini gösterdi.

Skor üstünlüğünü yakalayan bordo mavililer rakibin üstüne gelmesi de ekmeğine yağ sürdü.Artık kalitesini anlatmakta kelime bulamadığımız Nwakaeme’nin şık asistle ikinci golü Cornelius Djaniny işbirliğiyle üçüncü golü buldu.Bu goller Kloop sisteminin gollerinin birebir aynısıydı. Salah’ın yerinde Djaniny, Firmino’nun yerinde ise Nwakaeme vardı.

Geri kalan bölümde ise sadece erken çözülen maçın skorunu korumak vardı. Gaziantep FK, denemeler yapsa da ligin en iyi tandemi ve devşirme olmalarına rağmen Trondsen Dorukhan ikilisi görevini sırıtmadan gayet iyi yerine getirdi.

Abdullah hoca bir aşçı gibi yemeğe ne katarsa katsın kıvamı tadı hep yerinde ve lezzetli oluyor. Eksiklerinde gelmesiyle daha zorlu maçlarda kilidin açılması adına hocanın eli daha da kuvvetlenecek. Her geçen maçta Trabzonspor gücüne güç katacak ama rakipleri de hazırlanış açısından derslerine daha sıkı çalışacak.

Ne de olsa ‘namağlup’ lider”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir