O Kupayı Mezarına Getireceğiz

Yazarımız Muammer Özdemir, Trabzonspor’un İttifak Holding Konyaspor’u 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

Nerden nasıl başlanır bilemeyiz ya hani kimi övsem kime methiyeler dizsem inanın seçmek mümkün değil.

Başkana mı?Taraftara mı? Hocaya mı? Takıma mı? Toplasan dört maç oynamamış Erce’nin kulübede hop oturup hop kalkmasına mı tribünde deli gibi sevinen cezalı Peres’e mi

Bizler genel olarak kritik maçlarda hep bir afallamış hep bir saçmalamışızdır.Pandemi döneminde araya girip başlayan lig de kaybedilen Denizli maçı buna bir örnek diyebiliriz.Yada 2011 de Fenere kaybettiğimiz 2-0 hep bir aksilik olur belki iyi oyun olmaz belki şans olmaz.Ertesi gün puan tablosunda hesap yapmaya başlardık.Sağolsun bu takım bize hesap yapmayı bıraktırdı.

Artık bu hafta kimi hangi oyunla kaç farkla yeneriz.Golü kim atar asisti kim yapar derdine düştük.Şükür bugünleri de gördük.Takım olmayı birlik olmayı bütün olmayı öğrendik.Golden sonra arkadaşını sakatlığını geçirmek için uğraşan oyundan çıkarken somurtmayan su şişesine tekme atmayan Münir Özkul’un Neşeli Günler filmindeki gibi mutlu mesut bir aile tablomuz oldu

Herkes konuştu düşerler puan kaybederler bu lig daha çok su kaldırır.Onlar konuşurken Trabzonspor taraftarlarının omuzlarında yükseldi yükselmeye de devam ediyor.Bugün anket yapılsa dünyanın en mutlu şehri neresi diye açık ara Trabzon seçilir.

Oyunu analiz etmeye gerek bile duymuyorum.Çünkü dün oyundan başka bişey vardı.Saha da öyle bir inanç vardı ki bu oyun Konya dersine çalışmış Abdullah hoca için çantada keklik haline geldi.

Yolumuz uzun yolumuz dikenli bu oyunla bu inanç birleşince bize rakip olacak bir takım da yok.Tek yapmamız gereken bu inancı kaybetmeyip takımımıza olan desteğimizi bir an bile kaybetmemek ve finalde kupayı Eyüp Yusuf abimizin mezarına götürmek.

Başımız sağ olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir