Okay Yokuşlu Galibiyet İçin İddialı

Milli futbolcu Okay Yokuşlu basın toplantısında, son maçlardaki galibiyet özlemine Rusya karşılaşmasıyla son vermek istediklerini söyledi.

Grupta son iki maçlarını oynayacaklarını hatırlatan Okay, “Hedefimiz doğrultusunda son iki final maçımız var. Dört maçtır galibiyet alamıyoruz ve artık bunu sonlandırmak istiyoruz. Var olan potansiyelimizi sahaya yansıtmak istiyoruz. Umarım yarın hem keyif veren hem de skor alan bir milli takım görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, “Türkiye, son dört maçında berabere kaldı. İlk yarılarda geriye düştüğü maçların ikinci yarılarında hareketleniyor. Bunu neye bağlıyorsun?” sorusuna, “Bu tabii ki isteyerek yaptığımız bir şey değil. Önemli olan sonuna kadar maçı bırakmamış olmamız. Son maçlarda böyle olmuş olabilir ama grup aşamalarında bunu tüm maça yaydığımız maçlar oldu. Bu takım bunu yapabildiğini gösterdi. Bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, önemli olan bu reaksiyonu maç başından itibaren yapmaya başlamak. Bunun için de en yakın maç yarın. İnşallah buna yarın başlarız” yanıtını verdi.

Okay Yokuşlu, Rus bir gazetecinin, “Fedor Smolov ile geçtiğimiz sezon Celta Vigo’da takım arkadaşıydınız ve bir videoda sana Rusça öğretme çabası görülüyordu. Rusça öğrendiğin kelimeler var mı?” sorusunu ise, “Smolov ile geçen sene birlikte oynama fırsatı bulduk. Açıkçası takımda iyi iletişimim olduğu kişilerden bir tanesiydi. İletişimiz hâlâ iyi, ara sıra mesajlaşırız. Oradaki Rusya maçı öncesinde de mesajlaşmıştık” şeklinde yanıtladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir