Tefenlili: Doğru takımı doğru bütçeyle oluşturmaya çalışıyoruz

Basketbol Süper Ligi’nin en düşük bütçeli takımı olmasına rağmen 2 sezondur oynadığı oyunla taraflı tarafsız basketbolseverlerin gönlünü kazanan Yukatel Merkezefendi, yeni sezonda da çizgisini bozmayacak.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına hız veren Denizli temsilcisi, şu ana kadrosunu 2 yerli isimle güçlendirdi. Yeni sezonda da güçlü bir kadroyla ligde kalıcı olmaya devam etmek istediklerini belirten Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Asbaşkanı Veli Tefenlili, yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“ÇOK İYİ MAÇLAR ÇIKARDIK”

Geçen sezonun kendileri için olumlu geçtiğini ifade eden Tefenlili, “Çok iyi bir sezon geçirdik. Burada çok iyi maçlar çıkardık. Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol takımı olarak seyircisiyle bütünleşen, güzel basketbol oynayan, centilmence mücadele eden bir takım oluşturduk. Gerçekten; hocasından, staffÇOKına, oyuncusuna kadar. Buradaki en başta Başkanımız Veli Deveciler ve yönetimi, Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’ın destekleriyle güzel bir sezon geçirdik” ifadelerini kullandı.

“DOĞRU TAKIMI, DOĞRU BÜTÇEYLE OLUŞTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Artık yeni sezona odaklandıklarını belirten Asbaşkan Tefenlili, “Sezon bitince hemen yeni sezon çalışmaları başlıyor. Hayat durmuyor devam ediyor. İnşallah seneye de gerçekten mücadeleci güzel, taraftarın sevdiği, izlemekten hoşlandığı bir takım oluşturmaya yeniden başladık, kolları sıvadık. İnşallah herkesin sevdiği güzel bir takım oluşturacağız. Aynı sinerjiyi, aynı enerjiyi tekrar bekliyoruz dolu tribünler önünde. Çünkü basketbol böyle güzel. Dolu tribünler önünde oynanınca, seyirciyle bütünleşince daha güzel oluyor. Ligin en düşük bütçeli takımıyız ama işte biliyorsunuz para ile olmuş olsa birçok takımların yaptıklarını gördük. Onun için biz doğru takımı, doğru bütçeyle oluşturmaya çalışıyoruz. Yine aynı şekilde bu sezonda onu yapacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Haber Ege Saati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir