Türkiye’de Bir İlk: İzmir Veteran Hentbol Ligi Başladı

Türkiye’de ilk kez İzmir’de hayata geçen Veteran Hentbol Ligi, pazar günü oynanan iki karşılaşmayla başladı.

Dört kadın takımı, üç erkek takımının mücadele edeceği İzmir Veteran Hentbol Ligi, farklı kuralları ve statüsü Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

21 Nisan Pazar günü Serdar Yereli Spor Salonu’nda oynanan müsabakarın sonuçları şu şekilde:

KADINLAR

Aliağa Veteran – Ödemiş Veteran: 6-7

ERKEKLER

MİTHATPAŞA VETERAN – ALTAY VETERAN: 3-15

“VETERAN LİGİ’Nİ TÜRKİYE’DE İLK DEFA İZMİR’DE OLUŞTURDUK”

İzmir’in Türk Hentbolu için lokomotif bir kent olduğuna vurgu THF Eğitim Kurulu Üyesi, İzmir İl Temsilcisi ve A Klasman Gözlemci Taner Çetindere, “Yıllar öce oyunculuk yapmış pek çok insanı bir araya toplamaya çalıştık. Tabi ki federasyonumuzun Veteran Hentbol Kurulu var, Bu kurulun altında birçok kurul da var ancak bunlar belli tarihlerde illerin takımlarını toplayarak müsabakalar yapabiliyorlar. Biz de hentbol ligleri açısından pek çok sporcuyu yetiştirmiş, lokomotif bir il olan ve pek çok sporcunun yaşadığı kentimizdeki sporcuları yeniden bir araya getirmek istedik. Buradaki sporcu sayısına baktık 4 tane kadın, 3 tane erkek takımıyla il içi veteran ligini Türkiye’de ilk defa İzmir’de oluşturduk” dedi.

“Hentbol güzeldir” diyen Altay Veteran takım kaptanı Ahmet Sami Özbay ise sözlerine, kendilerini bir araya getiren il temsilcisi Taner Çetindere’ye teşekkür ederek başladı. Özbay şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bunun için çok gururluyuz, çok onurluyuz. Büyük bir şölen izlettireceğiz tüm hentbol severlere. Bu Türkiye’de bir ilk olsun, bunu her sene de İzmir’de düzenlemeyi düşünüyoruz.”

Maç öncesi röportaja birlikte gelen Aliağa Veteran ile Ödemiş Veteran takım kaptanları Filiz Akyıldız Akçay ve Sevcan Gülkapan ise hentbolü böyle bir atmosferde yaşatmanın mutluluğunu duyduklarını ifade ettiler. İkili turnuvanın sakatlıksız ve keyifli geçmesini temennisinde bulundu.

43 YIL SONRA YENİDEN PARKEDE

Son olarka konuşan Mithatpaşa Veteran takım kaptanı Fatih Alptimur ise 43 yıl aradan sonra yeniden parkelere çıktığını belirterek, “Çok sevinçliyiz, uzun bir süredir böyle bir ligin olması için çalışamlar yapan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir