Konyaspor Yönetimi Transfere Odaklandı

Konyaspor, önceki gün sözleşmesi sona eren Anderson Niagnbo, Alexandreu Cicaldau, Teenage Hadebe, Kahraman Demirtaş, Cebrail Karayel, Ahmet Oğuz, Soner Dikmen, Muhammet Demir ve Valon Ethemi ile yollarını ayırdığını duyurarak, her bir futbolcuya hizmetlerinden ötürü teşekkür mesajı yayımladı.

2024-2025 sezonuna kadronun yarısını yenilemiş olarak giriş yapacak olan Anadolu Kartalı’nda ayrılıklar sonrası tüm camiada gözler kadroya yapılacak takviyelere çevrildi. Yeşil-beyazlı taraftarlar da giden isimlerin yerine gelecek futbolcuları büyük bir heyecanla beklemeye başlarken, Konyaspor yönetimi ise transferde düğmeye basabilmek için ilk olarak transfer yasağını kaldırmaya çalışıyor.

Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz ve Yönetim Kurulu, yasağı kaldırmak adına ise yoğun bir görüşme trafiği yaşıyor. Konyaspor’a FIFA’dan 3 dönem transfer yasağı, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) ise kadro sınırlandırma cezası geldi. Başkan Ömer Korkmaz, FIFA’dan gelen cezayı ödemek adına şehrin büyükleri ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu noktada yeşil-beyazlı kulüp mali kaynağı bulacağına dair oldukça umutlu. Bu ay içinde bu cezanın kalkması bekleniyor. Korkmaz, TFF’nin verdiği cezayı kaldırmak adına Ankara’da Konya milletvekilleri ve Konya bürokrasisi ile temas halinde. Bu noktada istişareler devam ediyor. Daha önce farklı takımlara verilen cezalar ertelenmişti. Konunun teknik detayı en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Konyaspor, cezayı gerekli savunmayla birlikte itirazını TFF nezdinde yapacak. Bu noktada da yönetimin umutlu olduğu ifade edildi. 

Haber: YeniMeram

One thought on “Konyaspor Yönetimi Transfere Odaklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir