Rıza Çalımbay’dan Galibiyet ve Kayserispor Açıklaması

Ziraat Türkiye Kupası’nda finalde Kayserispor’un rakibi olmayı başaran Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay maçın ardından açıklamalarda bulundu.

GÜZEL REKABET OLACAK

Taraftara övgüler düzen Rıza Çalımbay “Türkiye’nin en iyi takımlarından birine karşı mükemmel bir taraftarla oynadık. Zor anlar yaşadık ama bırakmadık. Çok sevindik. Hak ettik. Finalde iki komşu il, Sivasspor – Kayserispor. Güzel bir rekabet olacak” dedi.

Rıza Çalımbay’ın açıklamaları şu şekilde;

“Böyle bir taraftarla oynamamız lazımdı. Golü yedik ama demoralize olduk ama taraftarın desteğiyle toparlandık. Taraftar, herkese göre 12. adamdır ama bana göre 1. adamdır. Bana göre bugün Türkiye’nin en iyi takımlarından biriyle oynadık. Bu durumda biz de olsak riske girecektik. Sıkıntılar yaşadık ama bırakmadık. Son dakika golümüzü bulduk. Buraya gelene kadar baya uğraştık. Önemli olan kupayı Sivasspor’a getirmek. Finalde çok güzel bir mücadele olacak. Biz Kayseri’yle oynayacağımız için çok mutluyuz, biz kardeşiz. Finalde fazla taraftarın olması lazım. Bizi yalnız bırakmasınlar. Bizim son maçımız da Kayseri’yle, sonra da finale gidiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir